instrukcja krok po kroku
Jak zbudować kuchnię błotną
Z tą książką zbudujesz prostą kuchnię błotną, której koszt wyniesie nie więcej niż 200 zł, bez specjalistycznego sprzętu i zaawansowanych umiejętności. Znajdziesz tu również podpowiedzi, jak kuchnię wyposażyć, żeby służyła do różnorodnych zabaw. Zaawansowanym polecamy rozdział, który pozwoli zmodyfikować projekt do własnych potrzeb.
Kolejna książka o kuchni błotnej? I tak, i nie. Książka, która nosi tytuł Kuchnia błotna. 20 przepisów na naturalne place zabaw opisuje… kuchnię błotną, ale też 19 innych elementów wyposażenia nieplacu zabaw. Opowiadamy w niej jak zbudować te elementy, ale zostawiamy bardzo dużo swobody czytelnikom. Są to raczej wskazówki, podpowiedzi. Wyszliśmy z założenia, że nie będziemy dawać szczegółowych instrukcji, bo przecież każdy ma inną sytuację, możliwości, dostęp do materiałów, przestrzeń itd. Jednak po jej publikacji wiele osób prosiło o więcej szczegółów. O instrukcję właśnie… Więc oto ona!

Jak zbudować kuchnię błotną. Instrukcja krok po kroku
Autor: Michał Rokita
Projekt okładki i skład: Michał Rokita
Wydawnictwo: Nieśpieszne
Objętość: 96 stron
Wersja drukowana: format A5, ISBN: 978-83-963004-2-3
Wysyłka: Książki wysyłane są 1-3 dni od złożenia zamówienia.
Cena: 29 PLN
CO ZNAJDZIESZ W KSIĄŻCE
Spis treści
CZĘŚĆ I
Kilka desek, wkrętów, narzędzi i… voilà
Instrukcja krok po kroku, dzięki której zgromadzisz wszystkie potrzebne materiały i narzędzia, a następnie zbudujesz prostą, drewnianą kuchnię z dużym blatem roboczym, półką i ścianką, zlewem i relingiem.
CZĘŚĆ II
Praktyczne wskazówki do budowy
Rozdział dla osób zaawansowanych, który pomoże Ci dostosować projekt do Twoich potrzeb. Dowiesz się, gdzie szukać drewna i innych produktów, jak obrabiać i łączyć drewno, czym zabezpieczać. Na koniec kilka uwag o bezpieczeństwie.
CZĘŚĆ III
Katalog wyposażenia dodatkowego
Szczegółowy opis elementów wyposażenia stałego (zlew, reling, haczyki, otwory, palniki, piekarnik, kran, rośliny, oświetlenie, waga, młynek, tablica, rama, sygnatura) oraz ruchomego (naczynia, sztućce, pojemniki, przybory, foremki, mierniki, posypki, stolnica, noże).
autor
Michał Rokita
Architekt, grafik, rzemieślnik, tata Franka i Antka. Esencjalista, miłośnik dobrych kawiarni i lodów rzemieślniczych. Współzałożyciel (z Anią Komorowską) pracowni k.
Specjalizujemy się w projektowaniu autorskich placów zabaw. Nasze projekty oraz informacje o współpracy z nami znajdziesz na stronie pracowni projektowej Nieplac Zabaw™. Wydaliśmy trzy książki o placach zabaw (Ścieżka bosych stóp, Kuchnia błotna, Jeśli nie plac zabaw, to co?) i jedną o prowadzeniu małego biura projektowego: Małe biuro projektowe.
Firma rodzinna to nie tylko biznes prowadzony przez członków rodziny. To coś o wiele więcej. To sposób na życie. Nie dzielimy go na życie rodzinne i życie zawodowe. Życie jest jedno. Słowem kluczem jest pasja, nawet jeśli ostatnio jest mocno nadużywane.
Swój dzień dzielimy między prowadzenie wydawnictwa i pracowni a edukację domową, czyli Pop-Up Home School. Korzystamy z ponad 10-letniego doświadczenia w prowadzeniu warsztatów architektonicznych. Nasze pomysły na twórcze zajęcia (nie tylko w domu) zawarliśmy w książce Zabawy architektoniczne. Wychowanie przez budowanie.
Nieśpieszny Podkast
Książki są jak kurczaki
W 18. odcinku Nieśpiesznego Podkastu opowiem dlaczego wydaliśmy dwie książki o kuchniach błotnych, czym się różnią i dlaczego warto mieć obie.
Zobacz też książkę Kuchnia błotna. 20 przepisów na naturalne place zabaw