Fascynujący świat liczb, komputerów i kodów, przedstawiony w formie 100 ciekawostek wraz z obszernymi objaśnieniami.
W ostatni weekend miałam przyjemność uczestniczyć w targach BookGame 2023. Z tej okazji przypominam listę gier planszowych, które mogą być przydatne w edukacji domowej.
Najpiękniejsza pamiątka z podróży? Ręcznie zapisane, zarysowanie, wyklejone i wypełnione po brzegi dzienniki. Poznaj dzienniki Aldony! Wpis towarzyszy premierze książki Moniki Bronowickiej „O rodzinnym wędrowaniu”, której jedną z bohaterek jest właśnie Aldona.
Uwaga! Klikając tutaj zostaniesz przeniesion_ na stronę Nieplac Zabaw. To właśnie tam znajdziesz odcinek archiwalnego już podkastu, w którym opowiadam o książce „Nowe cyfrowe dzieciństwo”. Do zobaczenia!
Kiedy zacząć (i skończyć) czytać dzieciom na głos? Jakie książki wybierać? Dlaczego ważne jest otaczanie dzieci książkami papierowymi? Jak czytać, aby był to czas budujący relacje w rodzinie? Bardzo praktyczna książka, z mnóstwem porad i bogatą listą książek polecanych do czytania na głos.
Write Your Own to seria zeszytów ćwiczeń, które pozwolą Twojemu dziecku stworzyć własną książkę, magazyn, scenariusz lub wiersz. Są tu ćwiczenia na rozgrzewkę, „góra opowieści”, podpowiedzi jak wymyślić głównego bohatera lub wybrać tytuł. I wiele innych.
Książka ukazała się w serii „100 Things to Know About. Bardzo mnie ciekawiła sama seria, ale akurat do tej pozycji podchodziłam sceptycznie. Antoś interesował się kiedyś ciałem człowieka i mamy sporo pozycji na ten temat. Spodziewałam się więc powtórki tego, co już wiem. Książka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła!
Tymi książkami zachwycałam się już parę razy i będę zachwycać się zawsze, gdy ktoś zapyta mnie o najlepsze książki aktywnościowe – „W góry!” i „W morze!” Piotra Karskiego.
Co to są linki afiliacyjne? Dlaczego warto kupować z ich wykorzystaniem? Jak jeszcze inaczej możesz wesprzeć blog Nieśpieszne? PS Jest też o tym, jak Ty możesz zarabiać na linkach afiliacyjnych.
Każdy kto wychowuje dzieci powinien w mniejszym lub większym stopniu interesować się przyszłością. Mam jednak wrażenie, że wielu rodziców unika tematu lub zajmuje się nim powierzchownie. Zastanawiam się co może być przyczyną i jak to zmienić.
Głęboko wierzę, że książki są wspaniałymi nauczycielami. Przekazują wiedzę, mogą stać się doskonałym punktem wyjścia do różnych aktywności, projektów lub wycieczek lub uzupełnieniem aktywności, projektów czy wycieczek.
Z „Nie tylko place zabaw” możemy dowiedzieć się nie tylko o „fajnych pomysłach na place zabaw”, ale i tego, że projektowanie placów zabaw to wcale nie taka łatwa sprawa. To też ważny wkład w edukację przestrzenną dzieci.