Natura w mieście. Rozmowa z Darią Panek-Płókarz 1/4 (019)

Natura w mieście? Czy mieszkając w mieście możemy jej doświadczać? Gdzie wybrać się na spacer, a gdzie na weekendową wyprawę? I jak to się dzieje, że miłość do przyrody, zaprowadziła Darię Panek-Płókarz (i mnie) do mieszkania w centrum miasta.

Wyobraź sobie szczęśliwą rodzinę. Gdzie się znajdują? We własnym ogrodzie, spacerując boso po trawie i zrywając poziomki prosto z krzaczka? Czy na miejskim placu podczas festiwalu teatrów ulicznych lub na pikniku w parku? Są rodziny, dla których szczytem szczęścia będzie dom z ogrodem. Ale i takie, które najlepiej czują się w mieście.

Moją gościnią jest Daria Panek-Płókarz, autorka książki Żyj lokalnie. Dlaczego warto mieszkać z rodziną w mieście, znana również jako Poznańska Spacerówka. W tym, a także w trzech kolejnych odcinkach Nieśpiesznego Podkastu, rozmawiamy o tym, jak się mieszka z rodziną w mieście, gdzie szukać natury w betonowej dżungli, jak przeżyć wyjście z dziećmi do teatru, co i gdzie jeść, a także o tym, co może fascynować dzieci w architekturze.

Dzisiaj tematem jest natura. Czy mieszkając w mieście możemy jej doświadczać? Gdzie wybrać się na spacer, a gdzie na weekendową wyprawę? I jak to się dzieje, że miłość do przyrody, zaprowadziła Darię (i mnie) do mieszkania w centrum miasta.

Cykl spotkań towarzyszy premierze książki Żyj lokalnie. Dlaczego warto mieszkać z rodziną w mieście.